Gazeteci Nevşin Mengü’den Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile İlgili Dikkat Çeken İfadeler!

Gazeteci Nevşin Mengü, bugünkü yayınında  sahanın ordasında Hakem Halil Umut Meler’i yumruklayan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın siyasi bağlantılarını masaya yatırdı. Mengü, Ankara’da aradığı çoğu ismin konuyla ilgili konuşmak istemediğini vurgularken, programda tutukla kararının hukuki boyutu da masaya yatırıldı. 

Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçının ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın FIFA kokartlı hakem Halil Umut Meler’i sahanın ortasında yumruklaması ve ardından tutuklanması Türkiye gündemindeki yerini koruyor.

Gazeteci Nevşin Mengü bugünkü yayınında geçmişte AK Parti’de vekillik de yapan Faruk Koca’nın siyasi bağlantılarına dikkat çekip, ‘imtiyaz’ vurgusu yaptı.

Mengü, konuyla ilgili Ankara’da kimi aradıysa kendisine konuşmak için çekindiğini belirterek şunları söyledi:

“Şimdi Ankaragücü, Ankara’nın sembolik takımlarından bir tanesi. ‘Gecekondu’ diye bir de holigan taraftar grubu var. Bu konuyu Ankara’daki spor insanları, futbolu bilen insanlarla konuşalım istedim. Yalnız bakın öyle bir durum var ki, kimi aradıysam, “Aman ya, biz çok bulaşmayalım bu işe falan” dedi insanlar. Çünkü Faruk Koca’nın siyasi bağlantıları yüzünden.”

Programda ayrıca Faruk Koca hakkında verilen tutuklama kararının hukuka uygunluğu da masaya yatırıldı.

Avukat Deniz Akbıyık, olay ne kadar yanlış olsa da hukuka bu kadar aykırı bir tutuklama kararı alınmasının korkutucu olduğunu söyledi.

Avukat Deniz Akbıyık’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: “Burda tutuklama kararı hukuka aykırı bir tutuklama kararı. Twitter mahkemesi, kamuoyu mahkemesi olduktan sonra gelen bir karar. Yaşanan olay haklı demiyorum ama tutuklamanın bu kadar ölçüsüz ve kanundan bağımsız gerçekleşmesi korkutucu.”

“CMK 100 der ki, kaçma şüphesi varsa, delil karartma şüphesi varsa vaya katalog suçlardan biriyse tutuklanabilir. Ancak somut olayda bunların hiçbiri yok. Zaten delil karartamazsınız, Türkiye’nin gözü önünde olmuş bir olay. Burada tutuklama, biri yazmıştı hani ‘Gaz alma’ gibi duruyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x