Kışlık Ayakkabılarınızın Uyku Moduna Geçişi: Saklama Rehberi

Kışlık ayakkabıları nerede saklamamalısınız?
Küçük apartman dairelerinde insanlar genellikle kışlık ayakkabılarını balkonlarında bulundururlar. Ancak botlara çok zararlı olabilir. Bu alanlar sıklıkla önemli sıcaklık değişimlerine maruz kalır ve ısı, deri ayakkabıların çatlamasına neden olabilir.
Ayrıca ayakkabıların hava almayan kaplarda saklanması önerilmez. Yetersiz hava akışı küf oluşmasına neden olabilir, bu da özel işlem yapılmasını ve hatta en sevdiğiniz buharın atılmasını gerektirebilir.

Kışlık ayakkabıları nerede saklayabilirsiniz?
Kışlık botlarınızın iyi durumda olması için silikon top pedleri kullanmayı unutmayın. Ayakkabılarınıza zarar verebilecek aşırı nemi emerler.

Peki kışlık botlarınızı saklamak için ideal yer neresi?
Öncelikle botları kir ve tozdan temizleyin, ayrıca varsa bağcıkları da ayrı yıkayın.
Ayakkabılarınızı saklamadan önce iyice kurulayın ve şeklini korumak için içine kağıt ve silikon toplar yerleştirin. Daha sonra buharın birbirleriyle doğrudan temas etmemesi sağlanarak bir kağıt kutuya yerleştirilebilirler. Çiftlerin arasına buruşuk kağıt yerleştirmek onların daha uzun süre korunmasına yardımcı olacaktır.

Ayakkabıları özel bir ayakkabı dolabında saklamak en iyisidir. Botlar alt tarafa, alçak ayakkabılar ise ortaya yerleştirilir. Spor ayakkabılar ve spor ayakkabılar, kolay ve hızlı erişim için en yüksek raflarda saklanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x