Şili’de infleuncer cinayeti polisi alarm durumuna geçirdi

Şili’de infleuncer Sabrina Durán Montero’nun sokak ortasında öldürülmesi, yeni çete hesaplaşmasından korkan polisi alarm durumuna geçirdi.

Uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattığı dönemde TikTok ve Instagram’da paylaştığı videolarla on binlerce takipçisi bulunan 24 yaşındaki kadın, bu hafta Santiago’da sokak ortasında silahlı kişiler tarafından vurularak öldürüldü. Genç kadına 7 el ateş açan saldırganlar, Montero’nun aracını da alarak olay yerinden kaçtı.

Güzelliğiyle ünlenen genç kadının rakip çete üyeleri tarafından intikam amacıyla öldürüldüğü düşünülüyor.

Şili polisi Montero’nun cenazesinde olaylar çıkabileceği endişesiyle harekete geçti. Kadının hayranlarının ve uyuşturucu çetelerinin çatışma çıkarabileceğini düşünen polis, törene çevik polis göndereceğini duyurdu.

Son dönemde kartel üyelerinin cenazeleri Şili’de şiddet olaylarına yol açıyor. Devlet Başkanı Gabriel Boric, çete üyeleri için düzenlenen cenazelerin sınırlanması için Kongre’ye tasarı sunmuştu.

Tasarı, törenler sırasında bölgedeki okulların kapatılmasını, yerel halkın uyarılmasını ve güvenlik önlemlerinin artırılmasını öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x