Yüzde 79 Engelli Eşini ‘Meyve Suyu İstedi’ Diye Dövdü! ‘Sığınakta Tavayla Dövmüş…’

Bursa’da Özkan Babur isimli erkek, yüzde 79 engelli eşi E.A.B.’yi meyvesuyu istediği için sığınağa kapatıp, tavayla dövdü.

E.A.B.’nin babası, kızının defalarca şiddete maruz kaldığını belirterek, ölüm tehditi aldığını söyledi.

Birgün’de yer alan habere göre, Bursa’da 8 Ağustos 2022 tarihinde yüzde 79 engelli eşi E.A.B.’yi meyve suyu almasını istediği için döven Özkan Babur hakkında dava açıldı. 

Babur hakkında açılan iddianamede yaşananlar şu şekilde anlatıldı: 

‘E.A.B., hava sıcak olduğu için Babur’dan meyve suyu almasını istedi. Ardından Babur ‘bıktım senin meyve sularından’ diyerek kadına saldırmaya başladı ve ‘seni öldüreceğim’ dedi. Kadını sürükleyerek ve darbederek apartmanın sığınağına indirdi. ‘Seni doğduğuna pişman edeceğim. Her gün seni döveceğim’ dedi. Babur, kadının boğazını sıktı, ellerini bağlamaya çalıştı. Eline aldığı bıçakla öldürmekle tehdit etti ve tavayla vurdu. Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi’nin hazırladığı raporda ise E.A.B’nin bedensel açıdan yetersizliği olmasından dolayı kendisini savunamayacak durumda olduğu ifade edildi.”

22 Ağustos 2022 tarihinde yeniden şiddete maruz kalan E.A.B., Babur’a boşanma davası da açtı. Babur, Bursa 10. Aile Mahkemesi’nde görülen davada, “Eşime asla kötü davranmayacağım. Bir daha elimi kaldırmayacağım, hakaret ve tehdit etmeyeceğim. Beni affetmesini istiyorum” dedi.

Kızının evlendikten kısa süre sonra şiddete maruz kaldığını söyleyen baba N.A., Babur’un cezasını çekmesini istedi.

E.A.B.’nin babası N.A. şu ifadeleri kullandı: 

“Kızım yüzde 79 engelli. Mart 2022’de evlendi ve kısa süre sonra, 8 ve 22 Ağustos 2022 tarihlerinde şiddete maruz kaldı. Kızıma bunları yapan adam tutuksuz yargılanıyor. Kızım işitme cihazı da kullanıyor ve onu da parçaladı. Çocuğum 2010 yılında beyninde ameliyat olmuştu. Bunu bile bile kızımın kafasına tavayla vurmuş. O kadar çok eziyet etti ki kızıma… Şimdi kızıma ‘seni öldüreceğim’ diyor. Kızım işitme cihazı olmadığı için duyamıyor, hep ağlıyor. Bu adam cezasını çeksin istiyorum. Özkan Babur bir lokantada çalışıyor. Lokanta sahibinin Babur’u koruduğu da konuşuluyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x