“Gazze İçin Ben de Oradayım” Konserinde Konuşan Okan Bayülgen: ”Yaşasın Çocuklar, Yaşasın Filistin”

Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenlenen ‘Gazze İçin Ben de Oradayım’ konseri, Türkiye ve dünyadan birçok sanatçının katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirildi. TRT Müzik ekranında canlı yayında izleyiciyle buluşan konserde Okan Bayülgen’in Gazze’ye destek mesajı gündem oldu.

Filistin’e destek çağrısı yapan Okan Bayülgen “Dünya seyirci kalıyor. Sesimizi yükseltmek lazım. Paylaşmak lazım ve gündemden hiç düşürmemek lazım. Yaşasın hayat, yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin” dedi.

Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenlenen ve Gazze için ateşkes çağrısı yapılan program, TRT Müzik ekranında canlı yayında izleyiciyle buluştu.

Gazeteci Fulya Öztürk ile gecenin açılışında sahneye çıkan sanatçı Yavuz Bingöl, hazırladıkları metinleri okuyarak programı başlattı.

Gazze için ateşkes çağrısı yapılan programa katılan Okan Bayülgen, yaptığı konuşma ile büyük alkış aldı.

Gecede sahneye çıkıp birkaç cümle söyleyeceğini ifade eden Bayülgen, “Unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve gündemden hiç düşürmemeliyiz çünkü dünya seyirci kalıyor. Bir daha söyleyelim dünya seyirci kalıyor. Nasıl kalabiliyor, nasıl olur? Dolayısıyla biz ne kadar gündemimizde tutarsak, ne kadar çok hareket edersek, ne kadar çok sesimizi yükseltirsek o kadar önemli. Tek amacımız, en büyük amacımız tabii ki çocukları kurtarmak. Sesimizi yükseltmek lazım. Paylaşmak lazım ve gündemden hiç düşürmemek lazım. Yaşasın hayat, yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir