Gençliğinin Baharında Çakallara Yem Oldu: Ünlü Şarkıcının Dramatik Sonu

Bazı insanlar vardır, başarılarının karşılığını almaya ömürleri yetmeyecek kadar kısa yaşamışlardır. Doğanın haksızlıklarından biridir bu. Bu haksızlıüa uğramış en bilinen isim genç şarkıcı Taylor Josephine Stephanie Luciow’du. Sahne adı Taylor Mitchell olan genç kadın Kanadalı bir halk şarkıcısı ve söz yazarıydı. İlk albümü For Your Consideration ile ün kazanan Mitchell’i ölüm henüz 19 yaşındayken bulmuştu.

Ün kazandığı bir dönemde Cape Breton adasına konser için gittiğinde geldi başına o korkunç felaket. Doğa aşığı bir çevreci olan genç kadın konserden önceki boş zamanını adadaki Ulusal Park’ta dolaşarak geçirmek istedi. Tarih 27 Ekim2009’du. Genç kadının yanından yürüyerek geçen yaşlı çift uzaklaştıktan kısa sonra hayvan homurtuları ile bir kadın çığlığı duydular. Hemen haber verdikleri yetkililer kısa süre sonra korkunç bir manzara ile karşılaştı.

Ekipler Mitchell’i ağaçların arasında yatarken, başında bir çakal dururken buldular. Yürüyüş sırasında bir orman kadar büyük olan Ulusal Park’ta çakalların saldırısına uğramıştı. Mitchell’in bilinci yerindeydi, ekiptekilerle konuşabiliyordu. Mitchell’ın vücudunun büyük bir kısmı ısırılmış, özellikle bacağında ve başında ciddi yaralar oluşmuştu. Sağlık görevlileri onu Chéticamp’taki Sacred Heart Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürmüş, buradan da durumu kritik olduğu için hava yoluyla Queen Elizabeth II Sağlık Bilimleri Merkezi’ne nakledilmişti. Ne yazık ki genç şarkıcı kan kaybından hayatını kaybetmişti. Naaşı Owen Sound, Ontario’daki Greenwood Mezarlığı’na defnedildi.

Mitchell hem çok genç oluşu hem de Kanada’da çakallar tarafından öldürülen ilk yetişkin olarak tarihe geçti. Bu saldırı çakal uzmanlarını şoke etti çünkü bu hayvanların insanlara karşı temkinli olduğu düşünülüyordu. Yaban hayatı uzmanları Mitchell’in çakalları beslemeye çalışarak ya da yavruların bulunduğu bir yuvayı rahatsız ederek teması başlatmış olabileceği yönünde spekülasyonlar yapmıştı.

Eğer yaşasaydı belki şarkılarıyla hayranlarına güzel duygular yaşatacak olan genç kadının traik ölümü tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Her yıl sevenleri tarafından hala mezarı başında anılır Taylor Mitchell.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x